• Maj 2015
  • Kwiecień 2015
  • Marzec 2015
  • Luty 2015
  • Styczeń 2015
  • Czerwiec 2014
  • Marzec 2014
  • Luty 2014
  • Listopad 2013
  • Wrzesień 2013
  • Sierpień 2013
  • Lipiec 2013


  • 19 kwietnia, sobota, godz. 12. 00, w 71. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim spotykamy się przy Pomniku Bohaterów Getta w Warszawie na uroczystości zorganizowanej przez TSKŻ oraz Stowarzyszenie Żydów Kombatantów; program obchodów 

    27 kwietnia, niedziela, godz. 15.00, Klub TSKŻ, Pl. Grzybowski 12/16, pokaz filmu „Świat Józefa” (reż. R. Wieczyński) – dokument w 70 rocznicę tragicznej śmierci Józefa Ulmy, jego rodziny oraz ukrywanych przez nich Żydów we wsi Markowa
     

    17 kwietnia czwartek godz. 17.30 Przystanek Historia, ul. Marszałkowska 21/25, debata wokół Raula Hilberga, m. in. o tym, jak jego monumentalna praca „Zagłada Żydów europejskich” wpłynęła na zdefiniowanie pojęcia ludobójstwa? rozmawiać będzie publicysta Konstanty Gebert i socjolog dr Lech Nijakowski, prowadzenie Jakub Petelewicz.
     

    17 kwietnia, czwartek godz. (Za pięć) 12.00 â€“ JCC Chmielna 9A, „Stary dobry filc, czyli jak zręczne ręce zrobić go mogą i co potem?” warsztat prac ręcznych poprowadzi Urszula Grabowska; więcej informacji

     

    do 13 kwietnia JCC oczekuje na mailową informację jcc@jccwarszawa.pl, który poziom ulpanu powinien zostać uruchomiony!; w maju rusza kolejna edycja intensywnej nauki hebrajskiego w JCC . Zajęcia będą się odbywać przez miesiąc w poniedziałki i środy 17.30 – 20.00, soboty i niedziele 11.00 – 15.00. Koszt 400zł (dla członków JCC 350 zł)

    W niedzielę 15 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Drugie Pokolenie.

     

    Nowe władze warszawskiej Gminy: po bardzo długim (prawie dwunastogodzinnym godz.!) i burzliwym Walnym Zebraniu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie w dniu 6 kwietnia wybrano nowy Zarząd, który ukonstytuował się następująco:

    A. Chipczyńska -€“ Przewodnicząca,

    L. Piszewski      -€“ Wiceprzewodniczący,

    P. Kadlćik         – €“Wiceprzewodniczący,

    A. Bakuła          -€“ Skarbnik,

    Członkowie: G. Majer, A. Dodziuk, P. Lewandowski; wybrano także

    Komisję Rewizyjną: K. Izdebski, J. Herczyński, M. Klary oraz

    Sąd Polubowny: St. Krajewski, W. Piekarski, T. Śniegocki.

     

    Drugie Pokolenie gratuluje i liczy na dobrą współpracę!